Technical Program Commmittee
- Michiel Vellekoop (AT), Chair
- Francisco Arregui (ES)
- Daniel Barbier (FR)
- Istvan Barsony (HU)
- Marian Bartek (NL)
- Wolfgang Benecke (DE)
- Andre Bossche (NL)
- Siebe Bouwstra (NL)
- Martin Brandl (AT)
- Georg Brasseur (AT)
- Giovanni Breglio (IT)
- Danick Briand (CH)
- Hubert Brückl (AT)
- Jürgen Brugger (CH)
- Peter Burgholzer (AT)
- Joao Carmo (PT)
- Hengky Chandrahalim (CH)
- Marina Cole (UK)
- Elisabetta Comini (IT)
- Joao Conde (PT)
- Arnaldo D'Amico (IT)
- Werner Daum (DE)
- Gilles Delapierre (FR)
- Corrado Di Natale (IT)
- Franz Dickert (AT)
- Bernard Diem (FR)
- Christian Diskus (AT)
- Isabelle Dufour (FR)
- David Elata (IL)
- Vittorio Ferrari (IT)
- Maximillian Fleischer (DE)
- Paddy French (NL)
- Julian Gardner (UK)
- Martin Gijs (CH)
- Ioanna Giouroudi (AT)
- Martin Groeschl (AT)
- Anne-Marie Gue (FR)
- Javier Gutierrez (ES)
- Peter Hauptmann (DE)
- Andreas Hierlemann (CH)
- Christofer Hierold (CH)
- Wolfgang Hilber (AT)
- Alexandra Homsy (CH)
- Ryszard Jachowicz (PL)
- Nicole Jaffrezic-Renault (FR)
- Bernhard Jakoby (AT)
- Barry Jones (UK)
- Wolfgang Kautek (AT)
- Franz Keplinger (AT)
- Peter Kinnell (UK)
- Franz Kohl (AT)
- Jan Korvink (DE)
- Martin Kraft (AT)
- Michael Kraft (UK)
- Gijs Krijnen (NL)
- Bernhard Lendl (AT)
- Reinhard Lerch (DE)
- Eduard Llobet (ES)
- Anita Lloyd Spetz (SE)
- Ralf Lucklum (DE)
- Kofi Makinwa (NL)
- Ubaldo Mastromatteo (IT)
- Wilfried Mokwa (DE)
- Juan Morante (AT)
- Johann Nicolics (AT)
- Ernst Obermeier (DE)
- Wouter Olthuis (NL)
- Alexandru Oprea (DE)
- Christophe Pijolat (FR)
- Bob Puers (BE)
- Michael Rapp (DE)
- Leo Reindl (DE)
- Philippe Renaud (CH)
- Pavel Ripka (CZ)
- Chavdar Roumenin (BG)
- Patrick Ruther (DE)
- Hermann Sandmaier (DE)
- Lina Sarro (NL)
- Thilo Sauter (AT)
- Ulrich Schmid (AT)
- Uwe Schnakenberg (DE)
- Herbert Shea (CH)
- Walter Smetana (AT)
- Andreas Springer (AT)
- Gerald Urban (DE)
- Chris Van Hoof (BE)
- Gerhard Wachutka (DE)
- Ulrike Wallrabe (DE)
- Udo Weimar (DE)
- Roland Werthschuetzky (DE)
- Reinoud Wolffenbuttel (NL)
- Bernhard Zagar (AT)
- Hubert Zangl (AT)
- Roland Zengerle (DE)
| Local Scientific Program Committee
- Michiel Vellekoop, ISAS TU Vienna, Chair
- Hubert Brückl, Austrian Institute of Technology, Vienna
- Peter Burgholzer, RECENDT, Linz
- Franz Keplinger, ISAS TU Vienna
- Franz Kohl, Austrian Academy of Sciences
- Martin Kraft, CTR AG, Villach
- Bernhard Lendl, CTA TU Vienna
- Christa Nöhammer, Austrian Institute of Technology, Seibersdorf
- Ulrich Schmid, ISAS TU Vienna
- Bernhard Zagar, JKU Linz
|